banner709

banner695

banner696

banner711

22 Ekim 2018 Pazartesi

BAŞKAN BOZDAĞ’DAN İNCELEME

SANKO ÜNİVERSİTESİNE 2 ÖDÜL

SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Yozgat ve Antalya’da düzenlenen kongrelerden ödüllerle döndü.

13 Kasım 2017 Pazartesi 08:29
Bu haber 329 kez okundu
SANKO ÜNİVERSİTESİNE 2 ÖDÜL
 SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Yozgat ve Antalya’da düzenlenen kongrelerden ödüllerle döndü.
 
Bozok Üniversitesi ev sahipliğinde Yozgat’ta düzenlenen Uluslararası III. Adli Hemşirelik, II. Adli Sosyal Hizmet ve I. Adli Gerontoloji Kongresi’nde SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından hazırlanan bildiri ödüle layık görüldü.
 
Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı veHemşirelik Bölümü Öğretim ÜyesiProf. Dr. Türkan Pasinlioğlu,  Yrd. Doç. Dr. Betül Aktaş ve yüksek lisans öğrencisi Nihan Demirdüzen tarafından yapılan “Kadınların Algıladıkları Duygusal İstismar ve Etkileyen Faktörlerin İncelenmesi” isimli araştırma, poster bildiri dalında birincilik ödülü aldı.
 
Türk Hepato-Pankreato-Bilier (Hepatopankreatobilier) Cerrahi DerneğininAntalya Belek’te 13’üncü kongresi ile birlikte düzenlenen 4’üncü HepatopankreatobilierCerrahi Hemşireliği Kongresi’ne ise Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Hemşirelik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Arzu Tuna Başkanlığı’nda ekip katıldı.
 
Prof. Dr. Arzu Tuna’nın yanı sıra, Hemşirelik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Medet Korkmaz ve Uzman Hemşire Hatice Güzel ile Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Başar Aksoy veÖzel Sani Konukoğlu Hastanesi Cerrahi Servisi hemşirelerinden Fikret Yılmaz’ın katıldığı kongrede Prof. Dr. Arzu Tuna’nın lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile yaptığı 14 ve Yrd. Doç. Dr. Medet Korkmaz’ın 2 bildirisi sözel bildiri olarak sunuldu.
 
Karaciğer, safra kesesi, safra yolları ve pankreas cerrahisinitedavisini içeren Hepatopankreatobilierameliyatların, ameliyat öncesi ve sonrası hemşirelik bakımının özel bir alan olduğunu belirten Prof. Dr. Tuna, “Doğumdan ölüme bütüncül yaklaşım felsefesiyle hizmet veren hemşirelerin, bakım, tanı ve tedavilere yönelik yeni bilgilere ulaşması insan sağlığını en üst düzeyde tutmak ve yenilikleri uygulama alanlarına yansıtmak adına önemlidir” dedi.
 
Prof. Dr. Tuna,özellikle Hepatopankreatobilierameliyatlardaki yeniliklerin, kanıt temelli bakım ve tedavinin, hastaların servise kabulünden taburculuk sonrasındaki evde bakımlarına kadar uzandığını anımsatarak, “Bu alana özgü hemşirelik bakımında ve tıbbi tedavide hemşirelerin gereksinim duyduğu bilgilere ulaşmak, beceri kazandırılması, mezuniyet sonrası eğitimlerin sürdürülmesi adına gerçekleştirilen bilimsel etkinliklerin katkısı çok fazladır” diye konuştu.
 
4’üncü Hepatopankreatobilier Cerrahi Hemşireliği Kongresini düzenlenmesindeki amacın, klinik ve akademik statüde meslektaşlarıyla alana özgü farklı bilgi ve deneyimleri paylaşmak, hasta bakımında yeni ve etkili bakım yöntemlerini tartışarak ortak bir görüş oluşturmak olduğunu anlatan Prof. Dr. Tuna, şunları kaydetti:
 
“Kongrede hepatopankreatobilier ameliyatlar öncesi bu organlarda ortaya çıkan fizyopatolojik durumlar, ameliyat öncesi hasta hazırlığı, ağrının kontrolü, ameliyatlarda yeni bir yaklaşım hızlandırılmış iyileştirme protokolleri, yara bakımı, enfeksiyonkontrolü, ameliyat sonrası derin ventrombozu gibi oluşabilecek komplikasyonlara yönelik önlemler ve ameliyat sonrası yaşanan sorunlara yönelik verilen hemşirelik bakımı, nanoteknoloji, robotik cerrahi gibi çağımızın getirdiği yenilikler konferans, panel ve forum yöntemi ile tartışıldı. Bildirilerle zenginleştirdiğimiz kongremizin verimli geçtiği ve katılımcılara yeni bakış açıları kazandırdığı alınan olumlu geri bildirimlerle bizleri mutlu etmiştir.”
 
Kongrede SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nün sözel bildiri dalında birçok ödül aldığının altını çizen Prof. Dr. Tuna, sözlerini şöyle tamamladı:
 
“Uzman Hemşire Hatice Güzel ve Yrd. Doç. Dr. Medet Korkmaz‘Transplantasyon Yapılan Hastaların İmmünsüpresif İlaç Kullanımına Uyum ve Yaşam Kalitesi Düzeylerinin Belirlenmesi’konusuyla sözel bildiri alanında birincilik ödülü alırken, Hemşirelik Bölümü dördüncü sınıf öğrencisi Ebru Karaaslan ile Prof. Dr. Arzu Tuna, ‘Öğrenci Gözüyle Özel Bir Hastanedeki Hastaların Düşme Riski ve Hemşirelik Önlemleri’konusuyla sözel bildiri alanında üçüncülük ödülü, Hemşirelik Bölümü dördüncü sınıf öğrencisi Esra Akkaya ve Prof. Dr. Arzu Tuna ‘Cerrahi Vakalara Yönelik Video Çekimleri ve Öğrencilerin Memnuniyet Düzeyleri’ konusuyla sözel bildiri alanında teşvik ödülünün sahibi olmuşlardır.”

MedyaMerkezi.com
kahramanmaraşspor.com

MaraşHaberler.com 
ÖzürDilerim.com
Sütçüimam.com
dulkadiroğlu.com
FatihErkoç.com
onikişubat.com
46Haber.com

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Kahramanmaraş' ın en sevilmeyen Belediye Başkanı kim?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV
  banner693