MARAŞ'TA UYUŞTURUCU OPERASYONU!

Kahramanmaraş merkezli olarak 3 ilde, 'torbacı' diye tabir edilen sokak satıcılarına yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda 14 kişi gözaltına alındı. ..

26 Nisan 2013 Cuma 14:21
 Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, sokakta gençlere uyuşturucu sattığı ileri sürülen kişilere yönelik çalışma başlattı. Polislerin 3 ay süren takibinin ardından sokakta uyuşturucu satan şebeke üyeleri tek tek belirlendi. Polisler, dün sabah uyuşturucu satışı yapan şebeke üyelerinin yakalanması için savcılık kararı ile Kahramanmaraş, Gaziantep ve Aksaray'da 14 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Uyuşturucu bulmak için eğitilen köpeklerin de kullanıldığı operasyonlarda, daha önce de aynı suçtan sabıkalı olduğu saptanan 14 şüpheli gözaltına alınırken, aramalarda, 50 gram eroin, 1 kilo 600 gram esrar, 8 uyuşturucu hap ile 10 kök hintkeneviri ele geçirildi. 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nde sorgulanan şüpheliler K.T., C.D., I.D., M.P., I.M., A.D., H.D., A.Y., G.S., A.D., B.K., Y.T., A.K. ve S.K., işlemlerinin tamamlanmasının ardından sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirildi ve 'İştirak halinde uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak, bulundurmak ve nakletmek' suçlarından adliyeye sevk edildiler.
Okunma: 450
Yükleniyor...

TRT Spor Haberler