banner960

12 Ağustos 2022 Cuma

BÜYÜKŞEHİR’İN MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KİPAŞ TEKSTİLDEN SONRA ENERJİDE'DE DEV OLUYOR

Türkiye ekonomisinin temel taşlarını oluşturan ve Anadolu’nun en büyük 4’üncü holdingi olan Kipaş, yatırımlarını, istihdamlarını medya mensuplarına açtı.

22 Şubat 2017 Çarşamba 10:15
Bu haber 1119 kez okundu
KİPAŞ TEKSTİLDEN SONRA ENERJİDE'DE DEV OLUYOR
 Türkiye ekonomisinin temel taşlarını oluşturan ve Anadolu’nun en büyük 4’üncü holdingi olan Kipaş, yatırımlarını, istihdamlarını medya mensuplarına açtı. Türkiye’de zirveye oturan Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öksüz; “ülkemizdeki huzur çok önemli, servetimizi bu ülkede kazandık, bu ülke içinde feda etmeye hazırım. Yüce Allah devletimize böyle bir ihtiyaç hissettirmesin” dedi.

Kahramanmaraş’ta 8 sektörde 30 işletme ve 10 bini aşan çalışanıyla ödül üzerine ödül alan Kipaş Holding, Anadolu’nun en büyük 4’üncü holdingi oldu. Kipaş’ın katettiği mesafeyle ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Öksüz,  Türkiye ve Anadolu’da ilk 500’e giren firmalar arasında yapılan araştırmalarda 4 ödülü birden aldıklarını söyledi.

Anadolu’nun ilk 500 firması arasında cirosunu en fazla artıran Kipaş Kağıt’la birlikte İhracatını en fazla artıran Kipaş Mensucat’ın birinci olduğunu belirten Öksüz, Anadolu’nun en büyük Holdingi arasında 4’üncü, İstihdamını en fazla artıran firmalar arasında da 5’inci olduklarını söyledi.

Bu başarının ferdi olmadığını, çalışanları ve hemşerilerinin de büyük katkısı olduğunu belirten işadamı Öksüz; “Biz hiçbir zaman bu başarıları ferdi başarı olarak görmüyoruz. Grup olarak 35’inci yıla yaklaşıktık. Bizimde gençliğimiz buraya gitti. 35 yılda insanımızın emeği ile grubumuz böyle başarıları yakaladı. Ben çok mutluyum ve bu konuda çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Biz Kahramanmaraş’ta çok huzurlu bir çalışma ortamı içerisindeyiz.” Dedi.

Kahramanmaraş’ta kazandıkları parayı tekrar Kahramanmaraş’ta yatırıma dönüştürdüklerini de hatırlatan Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Öksüz, yeni açacakları tekstil tesislerinde 750 kişiye daha istihdam oluşturduklarını belirtti.

Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Öksüz şöyle konuştu; “Her zaman her şey güllük gülistanlık olmaz. Şirketlerimiz bir gemi, bizde birer kaptanız. Deniz her zaman durgun olmaz zamanla fırtınalı olur, zamanla sakin olur. Eğer bir sorun olursa sorunun çoğunu ben hep kendimde ararım. Yani ortama bahane bulmak bunlar en son şeylerdir. Biz gemimizi her türlü fırtına da seyahat edecek şekilde dizayn etmeliyiz. Ona göre tedbirimizi almalıyız. Ben Kahramanmaraş’ta sanayici arkadaşlarımı da biliyorum. Bu konuda moralimizde en ufak bir değişiklik yok. Yatırımlarımız devam ediyoruz. Bu serveti biz bu ülkeden kazandık, gerekirse de bu ülkeye feda ederiz. Ama Allah devletimize böyle bir ihtiyaç hissettirmesin. İnşallah iyi olacak.”

 

TÜRKİYE’NİN DEVLERİ ARASINDA

Kahramanmaraş’ın Türkiye’deki dev şirketleriyle yarışan Kipaş Holding, Türkiye ve Anadolu’nun en büyük 500 firması arasında en fazla ihracatını, istihdamını, cirosunu artıran şirketlerden biri olarak ödül aldı. Ayrıca Anadolu’un en büyük 4’üncü holdingi olması dolayısıyla da ödülünü 4’e çıkardı.

 

Kahramanmaraş’ta 35 yıl önce temelleri atılarak bugün 8 sektörde 30 işletme ve 10 bini aşan çalışanlarıyla Türkiye ekonomisinin temel taşlarını oluşturan Kipaş, kapılarını medya kuruluşlarına açtı. Grubunun başarı ve ödülleriyle ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Öksüz, Türkiye ve Anadolu’nun en büyük 500 firmaları arasında yapılan kıyaslama da grup olarak 4 tane ödül aldıklarını söyledi. Öksüz; “Cirosunu en fazla arttıran şirketler sıralamasında grubumuzun yeni yapmış olduğu KİPAŞ Kâğıt İşletmeleri Anadolu birincisi oldu. İhracatını en fazla arttıran şirketler arasında KİPAŞ Mensucat İşletmeleri olarak Türkiye birincisi olduk.  İstihdamı en fazla arttıran şirketler arasında KİPAŞ Kâğıt Türkiye 5’incisi oldu ve Anadolu’da da ilk 500’de en fazla şirket bulunduran grupları arasında en büyük 4’üncü grubu olarak seçildik. Bunları Kahramanmaraş sanayine kazandırmaktan çok büyük mutluluk duyuyoruz.” Dedi.

 

HEMŞERİLERİMİZİN DE BÜYÜK EMEĞİ VAR

Bu başarıların birlik ve beraberlikle geldiğine değinen Öksüz; “Bu tesislerin bugüne gelmesinde Kahramanmaraşlının çok büyük emeği var. Biz hiçbir zaman bu başarıları ferdi başarı olarak görmüyoruz. Grup olarak 35’inci yıla yaklaştık. Bizimde gençliğimiz buraya gitti. 35 yılda insanımızın emeği ile grubumuz böyle başarıları yakaladı. Ben çok mutluyum ve bu konuda çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Biz Kahramanmaraş’ta çok huzurlu bir çalışma ortamı içerisindeyiz.” Dedi.

 

SANAYİLEŞME ÇOK ÖNEMLİ

Sanayinin çok önemli olduğunu ve ülkede sanayileşme olursa birçok sorunun da çözüleceğini belirten Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanifi Öksüz toplumun yavaş yavaş sanayileşme doğru yönelmeye başladığını söyledi. Öksüz, artık kalkınmanın ve ekonominin önemini herkesin anladığını vurgulayarak şöyle konuştu; “Son zamanlarda Türkiye’de istihdam konusunda biraz bozulmalar var. Bununda hükümet farkına vardı ve özel önlemler aldı. Cumhurbaşkanımız oda başkanlarını Ankara’ya topladı. Bu konunun önemine dikkat çekti ve tüm iş adamlarına istihdamın derhal arttırılmasıyla ilgili bazı talimatlar verdi. Tabii istihdam bir günde artacak bir şey değil. Ama biraz herkesle kendine göre belli oranda arttırabilir. Ancak büyük oranda arttırmak için ya yeni yatırımlar lazım yâda kapalı bir tesisinizi açarsanız istihdamı arttırabilirsiniz. Bizim KİPAŞ Grubu olarak bu konuda büyük bir şansımız var. 750 kişilik istihdamı yaratacağımız yeni bir iplik tesisini üretime aldık. Burada biraz daha teknolojik iplikler yapmayı düşünüyoruz. Teknik tekstille ilgili iplikler yapmayı düşünüyoruz. Bunun da tam bu döneme gelmesi KİPAŞ grubunun istihdamı arttırması açısından büyük bir fırsat oldu.  Zaten yatırımcı bir grubuz. Kesinlikle ne kazanırsak büyük oranda tekrar Kahramanmaraş’a yatırım yapıyoruz. Çünkü herkes önce kendi bulunduğu şehre karşı sorumludur. Ülkemizde gücünü büyüyen gelişen sanayileşen illerden alacak. Yani Kahramanmaraş bugün sanayide geliştikçe Türkiye’ye daha fazla destek veren bir il haline gelecek, eğer yoksa da yük olacak. Bu bakımından yatırımlar ve sanayileşme çok önemli. Hükümetimizde istihdamın artışı yönünde bazı burada teşvikler vaat ediyor. Bugün biz iş vermezsek işçi tamamen gidiyor, işsizlik maaşı alıyor ve ülkenin hazinesine yük oluyor. Hâlbuki sanayide istihdam ettiğimiz zaman çalıştığından dolayı hem kendisi hem iş yeri bırakın yükü bir de vergi veriyor. Sanayileşmeye çok destek olmamız lazım. Çünkü başka çıkar yolumuz yok.”

 

DENİZ HER ZAMAN DURGUN OLMAZ

Her zaman her şeyin güllük gülistanlık olmayacağını, şirketlerin bir gemi yönetenleri ise kaptan olarak nitelendiren Öksüz konuşmasını şöyle sürdürdü; “Deniz her zaman durgun olmaz, zamanla fırtınalı olur, zamanla sakin olur. Eğer bir sorun olursa sorunun çoğunu ben hep kendimde ararım. Yani ortama bahane bulmak bunlar en son şeylerdir. Biz gemimizi her türlü fırtına da seyahat edecek şekilde dizayn etmeliyiz. Ona göre tedbirimizi almalıyız.

 

MORALİMİZDE EN KÜÇÜK DEĞİŞİKLİK YOK

Ben Kahramanmaraş’ta sanayici arkadaşlarımı da biliyorum. Bu konuda moralimizde en ufak bir değişiklik yok. Yatırımlarımız devam ediyoruz. Bu serveti biz bu ülkeden kazandık, gerekirse de bu ülkeye feda ederiz. Ama Allah devletimize böyle bir ihtiyaç hissettirmesin. İnşallah iyi olacak.

 

8 SEKTÖRDE FAALİYET GÖSTERİYORUZ

Bizim 8 tane sektörümüz var. Bir holding için az bir sektör değil. Dolayısıyla biz hangi tesisimizin öncelikli yatırıma ihtiyacı var, onu yapmaya çalışıyoruz. Doğru karar almak çok önemli bir şey. Tabii yüzde 100 doğruyu biz bilemeyiz ama biz yanlış karar alırsak başta başka şirketlerimiz olmak üzere ülkemizin ekonomisi zarar görür. Bunun için biz yatırımlarımızı önümüze koyarız. Hangi sektörde hangi şirketimizin öncelikli yatırımı ihtiyacı var? Önce bu noksanlığı tamamlarız. Bunun haricinde de büyük yatırım projelerimiz de var. Mesela Konya’da bir barajımız var. Ege bölgesinde jeotermal yatırımlarımız var. Ege bölgesine 2’inci bir kâğıt fabrikası kuracağız. Çünkü ham madde burada bize yeterli gelmiyor. Kısmi yatırımlarımız da var. Mesela çimento da baca gazından enerji elde edecek bir yatırımımız var. Orada atık ısıdan 8 KV elektrik üreteceğiz.  Bunları da yaparken son teknoloji ile çevreye en az vererek yapmaya çalışıyoruz.”

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Kuzey çevre yolumu güney çevre yolumu gerekliydi ?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV
  banner693