banner960

10 Ağustos 2022 Çarşamba

VEFAT EDEN AİLE YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİ

KMTSO BAŞKANI SERDAR ZABUN'UN KONUŞMASI

KAHRAMANMARAŞ TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU VE ŞAHSIM ADINA, BAŞTA SAYIN BAŞBAKAN YARDIMCIMIZ VEYSİ KAYNAK OLMAK ÜZERE TÜM KONUKLARIMIZI SAYGIYLA SELAMLIYOR, HOŞGELDİNİZ DİYORUM.

04 Mart 2017 Cumartesi 10:32
Bu haber 1441 kez okundu
KMTSO BAŞKANI SERDAR ZABUN'UN KONUŞMASI
 KAHRAMANMARAŞ TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU VE ŞAHSIM ADINA, BAŞTA SAYIN BAŞBAKAN YARDIMCIMIZ VEYSİ KAYNAK OLMAK ÜZERE TÜM KONUKLARIMIZI SAYGIYLA SELAMLIYOR, HOŞGELDİNİZ DİYORUM.

İLİMİZİN KÖKLÜ BİR SİYASETÇİSİ VE ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ MAKAMLARINDAN BİRİNDE BULUNAN BAŞBAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN VEYSİ KAYNAK BUGÜN MECLİSİMİZ VE İŞ DÜNYAMIZ İLE BİRARAYA GELEREK BİZLERİ ONURLANDIRDILAR.

KAHRAMANMARAŞ’IN SORUNLARINA, ZAMAN VE MEKAN MEHFUMU OLMAKSIZIN HEP BİRLİKTE ÇÖZÜM ODAKLI VE SAMİMİ YAKLAŞIMLARIYLA ÇARE ARAYAN BİR SİYASET ADAMI…

BU İTİBARLA, BEN SİZLERİN HUZURUNDA KENDİLERİNE, İLİMİZ İŞ DÜNYASI ADINA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.

DÜNYA POLİTİKASI ÖYLESİNE BÜYÜK BİR DEĞİŞİM YAŞIYOR Kİ, DOĞU EKONOMİYE HAKİM OLMAYA BAŞLADIKÇA, BATI MEDENİYETLERİ İÇE KAPANMAYA BAŞLIYOR. BU, BÜYÜK BİR KÜRESEL DÖNGÜNÜN, YENİ

AKTÖRLERİYLE YENİ BİR DÜNYA DÜZENİNİN OLUŞMAYA BAŞLADIĞINI AÇIKÇA İŞARET EDİYOR.

TÜRKİYE’NİN BU YENİ DÜNYA DÜZENİ İÇERİSİNDE KONUMUNU GÜÇLENDİRMESİ VE TERÖRDEN TEMİZLENMİŞ BİR COĞRAFYA İLE KÜRESEL EKONOMİ VE POLİTİKADA DAHA ETKİN BİR AKTÖR OLMA İRADESİNİ, BİZLER BEKA MESELESİ OLARAK DEĞERLENDİRİYORUZ.

BİZLER İŞ DÜNYASI OLARAK ŞUNA YÜREKTEN İNANIYORUZ: TÜRKİYE CUMHURİYETİ, MİLLETİ VE DEVLETİ İLE BİR BÜTÜN OLARAK BÜYÜK VE GÜÇLÜ BİR ÜLKEDİR.

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN İFADE ETTİKLERİ GİBİ, TEK BAYRAK, TEK MİLLET, TEK VATAN, TEK DEVLET ANLAYIŞIYLA BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRMELİYİZ.

15 TEMMUZ GÜNÜ, MİLLETİN DEVLETİ NASIL SAHİPLENDİĞİNİN EN BÜYÜK İSPATIDIR. TÜRKİYE CUMHURİYETİ, TERÖR ÖRGÜTLERİNİN SALDIRILARI VE DARBE GİRİŞİMLERİNE RAĞMEN, EKONOMİ SİLAHLARINI KUŞANMIŞ GLOBAL ÖRGÜTLERİN SALDIRILARINA KARŞIN, BUGÜN DİMDİK AYAKTADIR. SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN MİLLİ DURUŞU VE MİLLETİMİZİN FERASETİ BU ANLAMDA KELİMELERLE TARİF EDİLEMEYECEK BİR ÜSTÜNLÜĞE SAHİPTİR.

SAYIN BAŞBAKAN YARDIMCIM, KIYMETLİ KONUKLAR;

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİMİZİN ÖNCÜLÜĞÜNDE, ODA VE BORSA CAMİASI OLARAK İŞ DÜNYAMIZIN SORUNLARINI VE TALEPLERİNİ BAŞTA SAYIN BAŞBAKANIMIZ OLMAK ÜZERE HÜKÜMETİMİZE İLETEREK EKONOMİNİN ÖNÜNÜ AÇACAK ADIMLARIN ATILMASINDA AKTİF ROL ÜSTLENİYORUZ.

1. YATIRIMLARI DESTEKLEMEK İÇİN YATIRIM İNDİRİMİNİN YENİDEN GETİRİLMESİ,

2. İMALATA YÖNELİK YATIRIM HARCAMALARI İÇİN KURUMLAR VERGİSİ İNDİRİMİNİN TAM UYGULANMASI,

3. TEŞVİKİN TAMAMINI DİĞER KAZANÇLARA UYGULAMA İMKANI,

4. KREDİ GARANTİ FONU’NUN KEFALET KAPASİTESİNİN ARTIRILMASI

GİBİ KONULARDA ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLMÜŞ VE HÜKÜMETİMİZLE BİRLİKTE BU KONULARDA ÇOK ÖNEMLİ SONUÇLAR ELDE EDİLMİŞTİR.

BÖYLECE, SN. BAŞBAKANIMIZIN AÇIKLADIĞI, KGF KEFALETİ İLE 250 MİLYAR LİRA’YA KADAR YENİ KEFALET HACMİ OLUŞTURULARAK FİNANSAL AÇIDAN EKONOMİMİZ VE ÖZELLİKLE KOBİ’LERİMİZİN RAHAT BİR NEFES ALMASI SAĞLANMIŞTIR.

YİNE TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ ÖNCÜLÜĞÜNDE ODALARIMIZIN VE BORSALARIMIZIN OLUŞTURDUĞU NEFES KREDİSİ KOBİ’LERİMİZİN ACİL İHTİYAÇLARINA CAN SUYU OLMUŞTUR.

SIKINTILI SEKTÖRLERİN SGK PRİM ÖDEMELERİNİN ERTELENMESİ VE FAİZSİZ OLARAK EKİM-KASIM-ARALIK AYINA ÖTELENMESİ ZOR DURUMDA OLAN TÜCCARIMIZI, ESNAFIMIZI OLDUKÇA RAHATLATMIŞTIR.

FİNANSMANA ERİŞİMDE SIKINTI YAŞAYAN KOBİ’LERE DESTEK VERİLMESİ VE KDV İADELERİNİN HIZLANDIRILMASI TALEPLERİMİZ DE ÖNEMLİ SONUÇLAR VERMİŞ VE BANKALARIN REEL SEKTÖR FİRMALARININ KREDİLERİNİ YAPILANDIRMASI KOLAYLAŞTIRILMIŞTIR.

İSTİHDAMA YÖNELİK AKTİF DESTEK VERİLMESİ VE İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMININ ARTIRILMASI YÖNÜNDEKİ TALEPLERİMİZLE, HÜKÜMETİMİZ YENİ İSTİHDAMDA İŞVEREN YÜKÜNÜN HAFİFLETİLMESİNİ SAĞLAMIŞTIR. 500 BİN KİŞİ İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İLE ÖZEL SEKTÖRDE İSTİHDAM EDİLECEKTİR.

KAHRAMANMARAŞ, SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN ÇAĞRISIYLA ÇALIŞMA HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK PROJESİNE ÇOK ÖNEMLİ KATKI SAĞLAYARAK BU ALANDA DA KAHRAMANLIĞINI GÖSTERMİŞTİR.

KAHRAMANMARAŞ, 2016 YILINDA 6800 KİŞİYE İLAVE İSTİHDAM SAĞLAMIŞTI. ŞEHRİMİZ, 2017 YILINDA DA İLAVE 7 BİN KİŞİYE DAHA İSTİHDAM SAĞLAYARAK ÜZERİNE DÜŞENİ LAYIKIYLA YERİNE GETİRECEKTİR.

SAYIN BAŞBAKAN YARDIMCIM, KIYMETLİ KONUKLAR;

GEÇMİŞTE MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANLARININ; BUGÜN DE EKONOMİ KAHRAMANLARININ DİYARIDIR KAHRAMANMARAŞ.

EKONOMİDE TEKSTİLDEN ENERJİYE BİRÇOK SEKTÖRDE LİDER KONUMUYLA, TÜRKİYE’NİN ÖRNEK GÖSTERİLEN ŞEHİRLERİ ARASINDADIR.

80’Lİ YILLARDA BAŞLAYAN SANAYİLEŞME VE ÖZELLİKLE TEŞVİK YASASINDA ORTAYA KOYDUĞU OLAĞANÜSTÜ BAŞARI HERKESÇE MALUMDUR. BU SÜREÇTE, İSTİHDAMINI 3 KAT, İHRACATINI 4 KAT ARTIRAN KAHRAMANMARAŞ, BENZER KAPSAMDA BİR TEŞVİK SİSTEMİ İLE ENERJİ DESTEĞİ OLAN BİR TEŞVİK SAĞLANIRSA, BUNDAN ÇOK DAHA FAZLASINI GERÇEKLEŞTİRMEYE HAZIRDIR.

ÜRETİM ALANLARIMIZI GELİŞTİRMEK BAKIMINDAN; İLİMİZDE TOPLAM 13 BİN DÖNÜM ALANA SAHİP OLAN ERKENEZ, AKSU VE KILILI SANAYİ BÖLGELERİNİN ISLAH OSB STATÜSÜNE KAZANDIRILMASI, İLİMİZDE ÇOK DAHA GÜÇLÜ BİR ÜRETİM ALTYAPISININ OLUŞMASINI SAĞLAYACAKTIR.

TURİZM SEKTÖRÜNDE, KAHRAMANMARAŞ’IN ALTYAPISINI İYİLEŞTİRMEK VE BU SEKTÖRDEN PAY ALMAK ADINA GERMENICIA ANTİK KENTİ MOZAİKLERİNİN VE ASHAB-I KEHF KÜLLİYESİ’NİN DÜNYA KÜLTÜR VE TURİZMİNE KAZANDIRABİLİRSEK, UNESCO DÜNYA MİRASINDA HAK ETTİĞİ YERE GELMESİNİ SAĞLAYABİLİR, ÇOK ÖNEMLİ SONUÇLAR ALABİLİRİZ.

SAYIN BAŞBAKAN YARDIMCIM, DEĞERLİ KONUKLAR;

KONUŞMAMIN SON BÖLÜMÜNDE ŞU VURGUYU YAPMAK İSTİYORUM: BİZLER, İŞ DÜNYASININ TEMSİLCİLERİ OLARAK ÜLKEMİZİN ZENGİNLEŞMESİ VE ULUSAL HEDEFLERİNE KAVUŞMASI İÇİN YATIRIM YAPMAYA, ÜRETMEYE, İHRACATA, İŞ VE AŞ SAĞLAMAYA VE İŞÇİSİNDEN İŞVERENİNE BU VATAN İÇİN TER DÖKMEYE DEVAM EDİYORUZ.

VE BİZLER, ÜLKEMİZİN MAKRO HEDEFLERİNE ULAŞMASINA ŞEHRİMİZİN DAHA FAZLA KATKI SAĞLAYACAĞINA İNANIYORUZ.

EKONOMİK BÜYÜME BAKIMINDAN BİRÇOK ANADOLU ŞEHRİNE ÖRNEK OLAN KAHRAMANMARAŞ, SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ VE GELECEĞE ATILACAK SAĞLAM ADIMLARLA DAHA GÜÇLÜ VE DAHA REKABETÇİ BİR YAPIYA KAVUŞARAK KALKINMADA ANAHTAR ROL OYNAMAYA DEVAM EDECEKTİR.

BUGÜN, EKONOMİDE YENİ KAHRAMANLIK HİKAYELERİ YAZARAK, ÖDÜL ALMAYA HAK KAZANAN ŞİRKETLERİMİZ, HER TÜRLÜ ZORLUKLARA KARŞIN ÇALIŞARAK, ÜRETEREK TÜRKİYE’NİN VE KAHRAMANMARAŞ’IN GÜCÜNE GÜÇ KATMIŞLARDIR. HEPSİNE AYRI AYRI GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYOR, TEBRİKLERİMİ SUNUYORUM.

BU DÜŞÜNCELERLE, TÜM KONUKLARIMIZA VE ÖZELLİKLE BU AKŞAM ONUR KONUĞUMUZ OLAN BAŞBAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN VEYSİ KAYNAK’A TEŞRİFLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYOR, TOPLANTIMIZIN HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEKLERİMLE, SAYGILARIMI SUNUYORUM.

MaraşMedyaMerkezi.com
Marasmedya.com
Kahramanmaraşspor.com
MaraşHaberler.com 
Sütçüimam.com
Dulkadiroğlu.com
FatihErkoç.com
Onikişubat.com
46Haber.com

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Kuzey çevre yolumu güney çevre yolumu gerekliydi ?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV
  banner693