banner907

banner911

banner908

banner906

banner910

banner914

banner909

banner913

banner905

17 Mayıs 2021 Pazartesi

İSRAİL TERÖRÜNE SON VERİN

ERDOĞAN'IN MARAŞ MİTİNGİNDE İNSAN SELİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplu açılış töreni için geldiği Kahramanmaraş’ta vatandaşa seslendi. Yaptıkları yatırım ve icraatlarla konuşan Erdoğan, “Ülkenin, milletin emanetine nasıl sahip çıkılır, görmek isteyen gelsin, Göksun’daki tünellere baksın” dedi.

23 Mayıs 2015 Cumartesi 09:49
Bu haber 1476 kez okundu
ERDOĞAN'IN MARAŞ MİTİNGİNDE İNSAN SELİ
 

 Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, “Açılışını yapacağınız tesisler dahil olmak üzere bugüne kadar bu mübarek yurt köşesinde insanlarımıza kazandırılan sayısız yatırımın millet yoluna tereddütsüz adanmış sadakat, vefa ve sevda yüklü yolculuğun Allah-u Zülcelal tarafından bereketlendirilmiş neticeleri ve bizlere yeni sorumluluklar yükleyen, emanetleri olduğunun şuurundayız. Bu neticeyi celbeden yüksek millet ruhu istikbalimize dair hedeflerimize giden yolu da aydınlatacak ve bizlere güç verecektir. Biraz sonra bizlere vereceğiniz emanetlere başta ben ve tüm kamu hizmetkarları ve Kahramanmaraşlılar olarak sahip çıkacağımıza ve istikbale de el ele gönül gönüle yürüyeceğimize söz veriyoruz” diye konuştu.  

 

“8 SEÇİMDE DE BANA SAHİP ÇIKTINIZ”

Toplu açılışı gerçekleştirmeden önce vatandaşa seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’a teşekkür etmek için geldiğini söyledi. “Kardeş kardeşine nasıl sahip çıkarsa, sizler de bizlere öyle sahip çıktınız. Başbakanlığım döneminde girdiğim 8 seçimde sahip çıktınız. 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 71 buçuk oranında Türkiye ortalamasının çok çok üzerinde bir oy vererek sahip çıktınız. Rabbim sizlerden razı olsun. Allah birliğimizi, dirliğimizi, beraberliğimizi, uhuvvetimizi daim eylesin. Bu can bu tende olduğu müddetçe sizlerin teveccühlerine layık olmaya çalışacağız” dedi.

 

BOLU TÜNELİNİ PATATES DEPOSU YAPACAKLARDI

Kente yaptıkları yatırımlardan bahseden Erdoğan, “Eşek ölür semeri kalır, insan ölür eseri kalır” diyerek, icraatlarıyla konuştu. Erdoğan şehre yapılan yatırımları rakamsal olarak şöyle anlattı, “Kahramanlar diyarı, edeler şehri Maraş’a gelirken eli boş gelmek olmazdı. Kahramanmaraş’ta son dönemde yapılan hizmetlerin resmi açılışını da topluca yapalım istedik. Bugün Kahramanmaraş’a kazandırdığımız toplam yatırım bedeli 1 katirilyon 658 trilyonluk eserlerin toplu açılışını yapıyoruz. 69 ayrı eser. Eğitimde 23 trilyon maliyeti olan 187 derslik, 13 adet ilkokul, ortaokul ve liseyi sizlerin hizmetine sunuyoruz. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız il genelinde yapılan Gıda ve Hayvancılık tesisleri için 31 trilyon harcadı. Orman Su İşleri Bakanlığımız tam 534 trilyon lira bedelle Kılavuzlu sulamasının birinci kısmını tamamladı. Ayrıca Ayvalı Barajı sulaması ile Göksun Göletleri ve sulamasını da bitirdik. Bu eser ve hizmetlerin resmi açılışını bugün burada yapıyoruz. Ulaştırma Bakanlığımız 588 trilyon yatırım bedeli olan Kahramanmaraş-Göksun 6.bölge hudut yolunu tamamladı. Bu projenin içinde uzunluğu 7 buçuk kilometreyi bulan 3 tünel ile 2 viyadük var. Bolu tüneli 3 kilometre uzunluğundaki Bolu tüneline 1 katirilyon harcandı. 10 yılda tamamlandı. Geldik biz bitirdik. Ama Bolu tüneli ile ilgili ‘Burayı patates deposu yapalım’ diyorlardı. Yahu dedim bu kadar para harcandı nasıl patates deposu yapalım? Buna ihtiyacımız var. Bolu Dağı nice ölümlere vesile oldu. Bunu aşmamız lazım. Yabancı ortaklıydı. Kendisiyle konuştum. Türk ortağı da çağırdım ve yaptık. Kahramanmaraş’ta 3 tüneli 100 trilyon liraya mal ettik. Ülkenin, milletin emanetine nasıl sahip çıkılır, görmek isteyen gelsin, Göksun’daki tünellere baksın. Halep ordaysa Arşın Kahramanmaraş’ta. Enerji Bakanlığımız termik santrali atölye binası ve laboratuvarlarını, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız Çağlayancerit ve Afşin’in sosyal güvenlik kurumu hizmet binalarını tamamladı. Vakıflar bölge müdürlüğümüz Ceyhan cami restorasyonu ile 9 adet afet konutunu bitirdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız 6 adet Sevgi Evi inşa etti. Bugün bunların hepsinin resmi açılışını yapıyoruz.”

 

“14 KATRİLYON YATIRIM YAPTIK”

Kahramanmaraş’ın 12 yıl önceki halini de bildiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ama şimdiki halini de biliriz. Daha da iyi olacak. Geçtiğimiz 12 yılda Kahramanmaraş’a yaptığımız toplam yatırım bedeli 14 katrilyon. Biz İstanbul’a nasıl baktıysak, Kahramanmaraş’a da öyle baktık. Yola çıkarken Batı’ya nasıl bakıyorsak, Doğu’ya da öyle bakacağız dedik. Bundan sonra da böyle devam edecek” dedi.

 

“HOCAEFENDİ PERUK TAKIN DİYORDU”

7 Haziran seçimlerinin önemine de vurgu yapan Erdoğan, muhalefete yüklenerek şöyle konuştu, “Bu seçim çok önemli. Bizler bu seçimde hayati bir karar vereceğiz. Bu seçimde ya eski Türkiye diyeceğiz ya da Yeni Türkiye diyeceğiz. O kadar önemli. Muhalefet partileri, bölücü örgüt, paralel örgüt ve medyanın bir kısmı bir araya geldiler. Bir eski Türkiye koalisyonu kurdular. Bölücü terör örgütünün güdümündeki parti bu paralel çeteye daha düne kadar demediğini bırakmıyordu. Şimdi maşallah can ciğer kuzu sarması oldular. Bu beyefendi kestane pazarında hoca efendiydi değil mi? Ama şimdi nasıl oluyor da bu ülkede 50 bin insanın kanına girenlerle bal-kaymak olabiliyor. Bunların şu milleti nasıl parçaladığını, nasıl böldüğünü biliyorsunuz. Bu hocaefendi başörtüsüyle alakalı üniversiteye alınmadıkları zaman ne diyordu, ‘Çıkartın baş örtünüzü’ diyordu. ‘Peruk takın’ diyordu. Şimdi can ciğer oldular.”

 

KILIÇRAOĞLU İMAM HATİP’LERİN ORTA KISMINI KAPATMAK İSTİYOR

Muhalefete gönderme yaparak “İmam Hatiplerin orta kısımlarını kapattılar” diyen Erdoğan, o “Öğrenci sayısı 600 bindi, 60 bine düştü. Benim geçmişim belli, İmam Hatip mezunuyum. 4 çocuğumun 4’ü de İmam Hatip mezunu. Ama ben dertliyim. Çünkü benim kızlarım benim ülkemde üniversiteye gidemedi başlarını açamadıkları için. ‘Öz yurdunda garipsin.. Öz vatanında parya.’ Öyle baktılar. Aynı şekilde oğlum katsayı sebebiyle üniversiteye gidemedi. Yurtdışına gitti, okudu. En güzel üniversitede masterlerini, doktoralarını yaptılar geldiler. Bu çileyi çektirmeye ne hakkınız vardı? Bu Pensilvanyadaki zat o zaman işte buna maalesef çanak tutanlardan. şu anda 60 bin olan İmam Hatip öğrencilerinin sayısı 1 milyon oldu. Bundan sayın Kılıçdaroğlu rahatsız oluyor. ‘1+8+4’ diyor. Yani imam hatiplerin orta kısmını kapatacağını söylüyor. Bunu Kahramanmaraş’ta söyleyemez. Kayseri’de ‘Hayır öyle bir şey söylemedim’ dedi. Seçim beyannamesinde yazıyor. Hani sen hesap uzmanıydın. Bu ne demek? Biz bu formülü geçmişten tanırız. İlk ve ortayı birleştiriyor, orta kısım kapatılıyor. Tabii Müslüman bir sokulduğu yerden bir daha sokulmaz, bitti o iş.” Danıştayın geçenlerde aldığı kararla devran değişti. Tüm liseler başörtülü olarak derse girebiliyor. Kutlu doğum sancılı olur. Sancı çektik ama sonu iyi oldu” dedi.

 

“ASGARİ ÜCRETTE AÇIK ARTTIRMAYA GİTTİLER”

Muhalefetin asgari ücrette açık arttırmaya gittiğini kaydeden Cumhurbaşkanı, halka medya ile illizyon yapılmayacağını söyleyerek Mevlana’nın 7 öğüdüyle gönderme yaptı. Erdoğan şöyle konuştu, “Asgari ücrette açık artırma yapıldı. Birisi 1400 dedi. Birisi 1500 dedi. Birisi 1800 dedi. Birisi de 5000 dedi. Benim halkım bunlara inanmaz. Bunları yutmaz. 40 yıllık siyasi hayatımda şunu öğrendim. Millete karşı dürüst olacaksınız, samimi olacaksınız. Kalbinizle diliniz arasına perde koymayacaksınız. Meydanda ve medyada illizyon yaparsanız, millet de seçim sandığında size sürprizini yapar. Ne diyor Mevlana, ‘Güneş gibi ol şefkatte merhamette, gece gibi ol ayıpları örtmekte, akarsu gibi ol keremde, cömertlikte, ölü gibi ol öfkede, asabiyette, toprak gibi ol tevazuda, ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol. İşte biz buyuz.”

 

HANİ AB’DE İDAM YOKTU?

Mısır’ın Cumhurbaşkanı olarak Mursi’yü tanıdığını ifade eden Erdoğan, “Benim indimde Mısır’ın Cumhurbaşkanı Mursi’dir. Sisi değil. Sisi bir darbecidir. Amerika’da aynı masaya davet edildiğim halde gitmedim. Gidersem size ihanet etmiş olurdum. Ben bu darbecilerle bir arada olamam. 27 yaşında bir master öğrenci kızımızı bile idama mahkum ediyorlar. Bu nasıl bir vicdansızlıktır. Mursi ve arkadaşlarının idam edileceğine inanmıyorum ama vicdanım sızlıyor. Kan beynimize sıçrıyor. Dünya suskun. Öznesi olmayan açıklamalar yapıyorlar. Doğruyu söyleyin. Hani siz demokrattınız? Hani Avrupa Birliğinde (AB) idam yoktu. Neden susuyorsunuz? Konuşsanıza. Konuşmuyorlar” dedi.  


Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Kuzey çevre yolumu güney çevre yolumu gerekliydi ?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV
  banner693