banner904

banner903

19 Nisan 2021 Pazartesi

MİLLİ HALTERCİMİZ MELİKE GÜNAL MADALYA İLE DÖNÜYOR

ERZENGİN MARAŞ'A NELER DÜŞÜNÜYOR

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Faruk Erzengin, Kahramanmaraş’ı hak ettiği yere getireceğini belirterek; “Hedefimiz Gaziantep’i geçmek” dedi.

05 Mayıs 2018 Cumartesi 12:42
Bu haber 564 kez okundu
ERZENGİN MARAŞ'A NELER DÜŞÜNÜYOR
 Ak Parti'den milletvekili aday adayı olan Prof. Dr. Faruk Erzengin yaptığı açıklama da  Kahramanmaraş için yapılan çalışmaların yeterli olmadığına dikkat çekti. Kahramanmaraş’ın Kurtuluşunda aktif görev alan Hacı Mehmet Erzengin’in oğlu olan Prof Dr. Faruk Erzengin, Kayseri ve Gaziantep’in gelişim modelinin Kahramanmaraş’ta da olacağını anımsatarak; “Bakın bugün Gaziantep sanayisi ile bizleri geçmiş durumda. Vekil ve ya Bakan olduğum zaman Kahramanmaraş mahrum kaldığı tüm yatırımları alacak. 89 yıllık Cumhuriyet tarihinde Gaziantep 222 Bakan çıkarırken Kahramanmaraş sadece 5 bakan çıkarmıştır. Bu da alacağınız yatırımların ne kadar az olduğunu gösterir” şeklinde konuştu.

İstanbul Tıp Fakültesi’nde 2 dönem dekanlık yapan Prof. Dr. Faruk Erzengin, Kahramanmaraş’ı 100 yıl ileriye götüreceğini iddia etti. 25 yıldan bu yana kendine milletvekili ol diye baskı yapıldığını belirten Erzengin bu dönem, aday olmaya karar verdiğini söyledi. Kendi deyimiyle Kahramanmaraş sevdalısı olduğunu belirten Erzengin şöyle konuştu; “ Kahramanmaraş için lazım olan ne varsa istediğim makam olursa yapacağız. Kahramanmaraş’ta bulunan hastaneler kökten değişecek. Kahramanmaraş Tıp Fakültesi, bölgenin en büyük tıp fakültesi olacak. Gaziantep ve Kayseri çıkardığı Bakanlar ile yatırımın çoğunu almışlardır. Bizde inşallah Kayseri’de bulunan yedi yıldızlı çok modern hastaneyi Kahramanmaraş’a yapacağız. İçmelerde bulunan suları turizme kazandırarak turist sayısını en üst seviyeye çıkarmanın gayreti içerisinde olacağız. Kahramanmaraş Türkiye için önem arzeden şehirlerin başında gelir. Yer altı zenginliğini çıkararak özlemi çekilen turisti Kahramanmaraş ile buluşturacağız”

PROFESÖR DOKTOR FARUK ERZENĞİ’NİN ÖZGEÇMİŞİ İSE ŞÖYLE

Kahramanmaraş’ta 24 Aralık 1950 yılında 7 çocuklu bir ailenin son çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Babası; Maraş Kurtuluş Savaşında çok büyük fedakarlıklar gösteren ve gazi olan Hacı Mehmet Erzengın’dir ve çok köklü bir ailenin mensubu olup meşhur Hoca ve Müderris Ömer Efendinin torunudur. Annesi Emine Erzengın Maraş Müftüsü Meşhur Hafız Ali Efendi’nin yeğenidir. Muhafazakar bir ailenin evladı olarak Dünyaya gelen Faruk Erzengın; üç yaşından itibaren önce annesi ve ablalarının ve daha sonraki yıllarda Maraş’ın Fatma Hoca, Gövşen Hafız, Güllü Hoca, Salih Hoca gibi çok ünlü din adamlarının verdiği dini eğitimle Kuran-ı Kerim’i önce hatmeşmiş ve devamında hıfzermiş ve 17 yaşına kadar Hafız Ali Efendi başta olmak üzere pek çok ünlü hocaların rahleyi tedrisinden geçerek Osmanlıca öğrenmiştir. İlkokul’u İstiklal, Orta Okul ve Liseyi Kahramanmaraş Lisesinde okumuş ve bu okulları birincilikle bitirmiş, her sene iftihara geçmiştir. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ne 1966 yılında girmiş ve 31 Mayıs 1972’de Pekiyi derece ile mezun olmuştur. Şubat 1974’e kadar askerlik görevini Samsun ve Amasya’da, Eryataı-Carcurum’da (toplam 18 ay) Tabip Asteğmen olarak yapmıştır. Mart 1974’te açılan sınavda birinci olarak, İstanbul Tıp Fakültesi k Hastalıkları Kürsüsü’ndeki asistanlık görevine başlamıştır. Van 1976 Depreminde gönüllü olarak hizmet talep eden; Van, Muradiye, Erciş, Ağrı, Hakkari, Tatvan bölgelerinde ve Yaykılıç Hudut Kasabasında, en soğuk kış şartlarında uzun süre şevkle çalışan. Fakülte’mizin İç Hastalıkları Kürsüsü’nün üç kıdemli asistanından birisidir. “İç Hastalıkları Uzmanlık” sınavını üstün derece başarı ile kazanarak 1978 yılında Kardiyoloji Anabilim Dalı’nda Başasistan olarak çalışmaya başlamıştır.

Açılan bir sınavı kazanarak, İstanbul Üniversitesi tarafından “bilgi ve görgüsünü_arttırmak” amacı ile resmi görevli olarak Ocak 1982 tarihinde İngiltere’nin St. James’s Universitesi’nce sağlanan “Senior Registrar-Research Fellow” kadrosu ile aynı Universite’nin Tıp Fakültesi Kardiyoloji (Kalp ve Damar Hastalıkları) Departmanı’na gönderilmiştir. Aynı Kardiyoloji Kürsüsünde’ birçok bilimsel çalışmalar yapmış ve Klinik Kardiyolojide ve Kardiyolojinin invazif ve noninvasif tüm Laboratuarlarında da çalışmış, Ani iyo, Eko-Doppler ve intraöperatif mukayaselli çok başarılı birçok çalışmalar ve uluslararası yayınlar ve tebliğler yapmıştır. İngiltere’de açılan bir sınavı kazanarak “Doppler” Ekokardiografiyi ilerletmek ve renkli Doppler Ekokardiyografi’yi öğrenmek ve bu sistemlöri ’ilk olarak İngiltere’de kurmak üzere St. James’s Universitesi tarafından 30.11.1982 tarihinde resmi kadrolu olarak Amerika Birleşik Devletleri Washington ve Seatle Universite’lerine, Los Angeles Üniversitesine ve takiben de Cleveland Clinic’e 4 ay süre ile gönderilmiştir. İngiltere’ye tekrar döndükten sonra, bu ülkede ilk Doppler Ekokardiografi Laboratuarı’nı kurmuştur. İngiltere’de 2 yıl kaldıktan sonra 31.12.1983 tarihinde İstanbul Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı’na dönmüştür. İstanbul TIP Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı’nın Ekokardiyografi laboratuarı modern ve verimli hale getirilmesi için Başkan yardımcısı olarak görevlendirilmiştir. Doppler ekokardiyografi’yi Ülkemize ilk getiren ve Türkiye’de ilk defa İstanbul Üniversitesi İstanbul TIP Fakülte’si Kardiyoloji Anabilim Dalında’da kuran kişidir. Şubat1984 yılında Genel Kurul tarafından, Türk Kardiyoloji Derneğinin Ekokardiografi Çalışma Grubu Genel Sekreterliğine seçilmiştir. Bu görevi on yıl yürüttüğü dönem içerisinde Uluslararası katılımlı dört büyük, iki küçük Ulusal Ekokardiyografi Kongreleri’nin Genel Sekreterliğini ve baş sorumluluğunu yaptırmıştır. Bu arada aynı klinikte 1987 yılında Doçent olmuştur.

İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı tarafından 1991 yılında Amerika Birleşik Devletleri St. Thomas (Virgin lslands), Miami, Orlando ve Tapma Şehirlerinde uygulamalı Transözofajiyal Ekokardiografi Kursu ve Sempozyumuna ve devamında Saint Petersburg Şehrindeki Gulfcoast Ultrasound lnstitute (Florida, USAY de, “Cardiac Doppler-Color Flow” ve “Advanced Cadiac Doppler/Color Flow Imaging” ve Transözofajiyal Ekokardiyografikonulu uygulamalı eğitim programlarına 4 ay süre ile resmi görevli olarak gönderilmiştir. Fakültesine dönüşte Transözofajiyal Ekokardiografi Laboratuvarını Ulkemizde ilk defa kurmuş ve bu önemli yöntemi ilk defa rutin uygulamaya sokmuştur.

Gösterdiği üstün hizmet ve başarılı çalışmaları takiben, Ülkemizdeki farklı üniversitelerden beş farklı Profesörden oluşan jürinin hazırladığı raporların sonucunda oy birliği ile başarılı bulunup, LU. nin Yönetim Kurulu’nun oybirliği kararı ile 1995 yılında altif Profesör olmuştur.

Takip eden yıllarda, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’nın bazı Üniversitelerinde kısa, orta ve uzun vadeli çok sayıda uygulamalı ve teorik kurs, kongre, konferanslara katılmış, tebliğlerde bulunmuştur.

İkiyüzelliyedi’si yabancı dilde olmak üzere 498 adet makale, araştırma, konferans, deneme şeklinde yayını ve üçü yabancı dilde olmak üzere altı kitapta yazdığı konular vardır. Kardiyoloji, Ekokardiyografi, iç Hastalıkları ve

Hipertansiyonla ilgili yazılmakta olan dört kitabın ikisinde editör, ikisinde editör yardımcısıdır. Eylül 2007 de basılan 3000 sayfalık iç Hastalıkları Kitabında Kardiyoloji ile ilgili 14 bölüm yazmıştır ve aynı kitabın Editör Yardımcısıdır. Türk Tıp Derneği, Türk Kardiyoloji Derneği, Avrupa Kardiyoloji berneği - FeIlow of the European Society of Cardiology (FESC) - üyesidir ve ayrıca Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri Ekokardiyografi Derneklerinin üyesidir.

Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesi ve TED’in üyesi, Beykoz Spor Kulübünün Başkan Yardımcısıdır.

Kahramanmaraş Okutma ve Yardımlaşma Derneğinin son 14 yıldan beri Onursal Başkanı olup tüm hizmetlerde aktif görev almıştır.

Ocak 1998 tarihinde Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü, Satın Alma Komisyon Başkanlığı ve Tahakkuk Amirliği görevini bir yıl süre ile yapmıştır.

Üniversitemizi LÜ.Senatosunun aldığı kararla; Ankara’da temsilen 2 Ocak 1999 —4 Ekim 2004 tarihleri arasında Yüksek Öğretim Kurulu Üniversiteler Arası Kurul Başkanlığı, Doçentlik Temel Alan Danışma Komisyonu Üyesi olarak aktif görev yapmış ve bu alanda defalarca Ankara’da YOK’te yapılan komisyon toplantılarına resmi görevli olarak katılmıştır.

Ak Parti Milletvekili aday adayı Prof. Dr. Faruk Erzengin'e Kahramanmaraş halkı, Stk temsilcileri, Bürokrat ve siyasiler büyük desteklerini verirken  Prof. Dr. Faruk Erzengin seçim çalışmaları için geldiği memleketi Kahramanmaraş'ta çalmadık kapı bırakmadıklarını söylerken Erzengin'in yakın dostları da yalnız bırakmıyorlar.

Maraşmedyamerkezi.com
Kahramanmaraşspor.com
MaraşHaberler.com 
ÖzürDilerim.com
Sütçüimam.com
Dulkadiroğlu.com
FatihErkoç.com
Onikişubat.com
46Haber.com

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Kuzey çevre yolumu güney çevre yolumu gerekliydi ?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV
  banner693