banner907

banner911

banner908

banner906

banner910

banner914

banner909

banner913

banner905

18 Mayıs 2021 Salı

KÜÇÜK ÇOCUĞUN YARDIMINA İTFAİYE EKİPLERİ KAŞTU

HER İHBARLARA ÖDÜL

Terörle Mücadele Kanunu Kapsamına Giren Suç Faillerinin Yakalanmasına Yardımcı Olanlara Yerlerini Veya Kimliklerini Bildirenlere Para Ödülü Verilecek.

31 Ağustos 2015 Pazartesi 11:09
Bu haber 1068 kez okundu
HER İHBARLARA ÖDÜL
  Teröristleri İhbar Edenlere Ödül

3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu Kapsamına Giren Suç Faillerinin Yakalanmasına Yardımcı Olanlara Veya Yerlerini, Yahut Kimliklerini Bildirenlere Para Ödülü Verilmesine Dair İçişleri Bakanlığı Yönetmeliği, Resmi Gazete’de Yayımlandı.

İlgili Kanun Kapsamına Giren Suçların Faillerinin Yakalanmasında Etkinliği Artırmak İçin, İşlenişine İştirak Etmemiş Olmak Koşuluyla, Kanun Kapsamına Giren Suç Faillerinin Yakalanmasına Yardımcı Olanlara Veya Yerlerini Yahut Kimliklerini Bildirenlere Verilecek Para Ödülünün Miktar, Usul Ve Esaslarını Düzenleyen Yönetmeliğe Göre, Ödül Komisyonu, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Başkanlığında, Emniyet Genel Müdürlüğü İle Jandarma Genel Komutanlığının Belirleyeceği Üyelerden Oluşacak.

Köy Korucuları Da Ödül Alabilecek

Yönetmeliğe Göre, Para Ödülü Verilebilmesi İçin Suçun 3713 Sayılı Kanun Kapsamında Bulunması, Verilen Bilginin Suçun Aydınlatılması Veya Failin Belirlenmesine Yardımcı Olacak Niteliğe Haiz Olması, Ödüllendirilecek Kişinin Suçun İşlenişine İştirak Etmemiş Olması, Geçici Köy Korucuları Hariç Kolluk, Askeri Personel Veya Terörle Mücadele İle Görevli Kamu Personeli Olmaması Gerekiyor.

Ödüllendirme, Ödül Komisyonu Tarafından Tespit Ve İlan Edilen Ve 3713 Sayılı Kanun Kapsamına Giren Suç Ve Failler Hakkında Yapılacak.

Suçun Aydınlatılmasına Yönelik Bilgilerin Ödüllendirmede Değerlendirilebilmesi İçin, Daha Önce Terörle Mücadelede Görev Alan İstihbarat Ve Kolluk Görevlileri İle Bu Amaçla Görevlendirilmiş Diğer Personel Tarafından Temin Edilmemiş Olması Gerekecek.

Ödüllendirilecek Kişinin Türk Vatandaşı Olması Gerekmezken, Ödüllendirme İçin Ödüllendirilecek Kişinin Talebi Zorunlu Olacak.

Ödül Miktarını Komisyon Belirleyecek

Ödülün Miktarı, Sağlanacak Bilgi, Aydınlatılacak Suç Veya İhbar Edilecek Fail Dikkate Alınarak Ödül Komisyonu Tarafından Belirlenip İlan Edilecek. Ancak Bu Miktar 200 Bin Lirayı Geçemeyecek.

Suç Failinin Terör Örgütünde Üst Düzey Yönetici Olması Veya Aydınlatılacak Suçun Toplumda Oluşturduğu İnfial Ve Etki De Dikkate Alınarak, Ödülün Miktarı, Ödül Komisyonu’nun Önerisi Ve İçişleri Bakanının Onayı İle 20 Katına Kadar Artırılabilecek.

Bir Kişi, Bu Yönetmelik Kapsamında Birden Fazla Suçun Aydınlanmasına Veya Birden Fazla Failin Yakalanmasına Yardımcı Olursa, Ödül Miktarı Aydınlatılmasına Yardımcı Olduğu Her Suç Ve Fail İçin Ayrı Ayrı Belirlenebilecek.

Kimlikleri Açıklanmayacak

Ödüllendirmeye İlişkin Giderler İçişleri Bakanlığının Bütçesine Konulacak Ödenekten Karşılanacak. Hak Sahibine Yapılacak Ödemeler Ödül Komisyonu Kararında Belirtilen Valilikler Tarafından Gerçekleştirilecek.

Yönetmeliğe Göre Ödül Verilen Kişilerin Kimlikleri Hiçbir Şekilde Açıklanmayacak.

Bu Yönetmelik Hükümlerinin Uygulanması Ve Buna İlişkin İş Ve İşlemler İle Bunların Denetimleri Vesilesiyle Edinilen Bilgiler Gizli Olacağından, Bu Gizliliğe Riayet Etmeyenler Hakkında Genel Hükümlere Göre Cezai İşlem Uygulanacak.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Kuzey çevre yolumu güney çevre yolumu gerekliydi ?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV
  banner693