banner904

banner903

19 Nisan 2021 Pazartesi

MÜŞTERİ ARARKEN JANDARMAYA YAKALANDI

MADO 1 TL İLE ÇİN’E MEYDAN OKUYOR

Dünya markası Mado Çin’de 1 TL ile ihracat patlaması yapacak.

08 Mayıs 2018 Salı 16:16
Bu haber 3275 kez okundu
MADO 1 TL İLE ÇİN’E MEYDAN OKUYOR


Dondurma denince Mado ismini markalaştıran yönetim kurulu başkanlığını Mehmet KANBUR’UN yaptığı bir dünya markası olan Mado şimdi de günden güne Çin’e çeşitli şubeler açarak, Çinli’lere külahı 1 lira dondurma ile tanıştıracak.
2013 yılında bir kuşak, bir yol adıyla Çinlileri Şijinping tarafından sunulan yeni İpek yolu projesi Çin’in Kara ve Denizden batıya ekonomik atılım hamlesi olarak şekillendi. Geçmişte ticaretin kalbi olan tarihi ipek yolu güzergahında bulunan bütün ülkeler Çin tarafından davet edilmişti.
II.TÜRKİYE AÇISINDAN ÖNEMİ   Türkiye, jeo-politik açıdan Asya ve Avrupa kıtaları açısından kilit ülke konumunda bulunmaktadır. Fakat kilit ülke olmamızın avantajını demiryolu ağları açısından faydalandığımızı söyleyemeyiz. Bu kapsamda, Asya ve Avrupa arası köprü olacak Yeni İpek Yolu Projesi, ülkemize yeni fırsatlar sunacaktır. Türkiye’nin tarihi açıdan da bakıldığında bu projeye doğal partner olması ve Asya ile sıkı bağları olması Yeni İpek Yolu Projesinin amacına ulaşmasına da kolaylık sağlayacaktır. Türkiye projenin doğal köprüsü olacaktır. Yeni İpek Yolu projesini Dünya ticaretinde yepyeni bir dönemin habercisi olarak gören Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve yüzyılın projesi olarak gören Çin Devlet Başkanı XiJinping projenin önemini belirtmişlerdir. Yeni İpek Yolu Projesi Çin’in batının ekonomik ve teknolojik hegemonyasını yıkma isteği ve Türkiye’nin Orta Doğu ve Balkanlarda daha güçlü olabilmesi adına önem teşkil eden bir projedir. Yeni İpek Yolu projesi ile Doğu-Batı arasında etkileşim artacak, ulaşım maliyetleri düşecek ve böylelikle Türkiye’nin Güney Asya pazarına girişi kolaylaşacaktır. Yeni İpek Yolu projesi ile Kahramanmaraş’tan Çin’e hâlihazırda “Denizyolu” ile gönderilen ürünlerin “Demiryolu” ile 30 günden 10 güne düşmesi ve ayrıca maliyetlerin yarı yarıya düşüş göstermesi öngörülen hususlardandır.  
IV. KAHRAMANMARAŞ AÇISINDAN ÖNEMİ   Hazar Denizi geçişi için kilit limanlar olan Azerbaycan Bakü Limanı ile Türkmenistan Aktau Liman bağlantısının iyileştirilmesi ve 2017 yılında faaliyete geçen Bakü-Tiflis-Kars Demiryolunun aktif hale geçmesi Şanghay - Pekin – Semerkant – Tahran – Maraş – Ankara –İstanbul – Londra koridorunu daha cazip hale getirmesi, ülkemizin stratejik önemini de arttıracaktır. Bütün yollar Roma’ya çıkar klişesinin yerini, bütün yollar Pekin’den çıkar, Maraş’tan geçer, Londra’ya çıkar alacaktır.  
 
 V. MADO AÇISINDAN ÖNEMİ MADO’nun İpek Yolu Güzergâhındaki Faaliyetleri: Guangzhou şehrinde 1 MADO bayisi bulunmaktadır. Yeni İpek Yolu Projesinin Anadolu hattı üzerinde 200’ü aşkın MADO bayisi bulunmaktadır.
 

IV. KAHRAMANMARAŞ AÇISINDAN ÖNEMİ   Hazar Denizi geçişi için kilit limanlar olan Azerbaycan Bakü Limanı ile Türkmenistan Aktau Liman bağlantısının iyileştirilmesi ve 2017 yılında faaliyete geçen Bakü-Tiflis-Kars Demiryolunun aktif hale geçmesi Şanghay - Pekin – Semerkant – Tahran – Maraş – Ankara –İstanbul – Londra koridorunu daha cazip hale getirmesi, ülkemizin stratejik önemini de arttıracaktır. Bütün yollar Roma’ya çıkar klişesinin yerini, bütün yollar Pekin’den çıkar, Maraş’tan geçer, Londra’ya çıkar alacaktır.   V. MADO AÇISINDAN ÖNEMİ MADO’nun İpek Yolu Güzergâhındaki Faaliyetleri: Guangzhou şehrinde 1 MADO bayisi bulunmaktadır. Yeni İpek Yolu Projesinin Anadolu hattı üzerinde 200’ü aşkın MADO bayisi bulunmaktadır.  
 
1.İpek Yolu GüzergâhındakiMevcut ve Açılacak MADO Kafeleri            1.a Tren Yolu Güzergâhı            Önümüzdeki 5 yıllık süreçte Yeni İpek Yolu Projesinin tren yolu güzergâhında44 MADO Bayisi, 46 Kiosk ve 69Stand açılması hedeflenmektedir.  
 LANZHOU 7 MADO BAYİSİ
URUMÇİ POLİTİK/SİYASİ NEDENLERDEN DOLAYI AÇAMIYORUZ
ALMATY 4 MADO BAYİSİ, 6 KIOSK, 12 STAND
BİSHKEK 2 MADO BAYİSİ, 1 KIOSK, 1 STAND
SEMERKANT 2 MADO BAYİSİ, 3 KIOSK, 3 STAND
 TAHRAN 10 MADO BAYİSİ, 12 KIOSK, 12 STAND
 MOSKOVA 13 MADO BAYİSİ, 14 KIOSK, 31 STAND
DUISBURG 3 MADO BAYİSİ, 5 KIOSK, 5 STAND
ROTTERDAM 3 MADO BAYİSİ, 5 KIOSK, 5 STAND                      
1.b Deniz Yolu Güzergâhı        Önümüzdeki 5 yıllık süreçte Yeni İpek Yolu Projesinin deniz yolu güzergâhındaGuangzhou da mevcut 1 MADO Bayisi ve 42 MADO Bayisi, 86 Kiosk ve 57Stand açılması hedeflenmektedir.  
 FUZHOU 7 MADO BAYİ, 25 KIOSK
 GUANGZHOU 4 MADO BAYİSi
 ZHANJIANG 5 MADO BAYİSİ, 10 KIOSK
KUALA LUMPUR 9 MADO BAYİSİ, 15 KIOSK, 22 STAND
JAKARTA 13 MADO BAYİSİ, 21 KIOSK, 35 STAND
NAIROBI 2 MADO BAYİSİ, 10 KIOSK
ATINA 2 MADO BAYİSİ, 5 KIOSK
 
Geçtiğimiz günlerde Çin’e 2. Büyük Mado şubesi açan, yönetim kurulu başkanı, Mehmet KANBUR yaptığı açıklama da “ Çin birkaç yıl öncesine kadar ülkemize ‘ne alırsan 1 lira’ adı altında çığ gibi mağazalar açtı. Her gün gemiler dolusu oyuncaktan zücaciyeye kadar her türlü malı ülkemize getirerek, Türkiye’ye Çin mallarını doldurarak, ülkelerine çok büyük dövizler kazandırıp sanayilerini güçlendirerek dev fabrikalar kurup,  daha sonra ne alırsan 5 lira birkaç yıl sonra da 10 lira diyerek bu yüzden şimdi dünya devi olarak bir çok ülkeye ihracatta kafa tutmaya başladılar.
Şimdi ise sıra bize geldi bende 1, 5 milyar nüfusu olan Çin’in her tarafını Mado’larla donatıp külahı 1 tl’ye dondurma satarak Çin’e dondurmamızı serdirip daha sonra onlar gibi külahı 5 tl daha sonra da 10 tl’ye satarak nüfus bakımından dünyanın en büyük gayrisafi yurtiçi hasılatı 11,3 trilyon USD ile kişi başına gayrisafi 8123, 15 USD hasılatı olan bir ülkenin her tarafında Türk bayraklarının Mado bayraklarını da dalgalandırarak  ülkemizin en büyük ihracat yapan firması olmayı kendimize hedef seçmiş bulunmaktayız” dedi.


Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Kuzey çevre yolumu güney çevre yolumu gerekliydi ?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV
  banner693