banner983

banner976
08 Haziran 2023 Perşembe

KASİAD BAŞKANI ALİ ARPASATAN GÜVEN TAZELEDİ

Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) 11.Olağan Genel Kurul toplantısı 24 Kasım 2017 Cuma günü kendi hizmet binasında yapıldı.

25 Kasım 2017 Cumartesi 08:54
Bu haber 67566 kez okundu
KASİAD BAŞKANI ALİ ARPASATAN GÜVEN TAZELEDİ

  Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) 11.Olağan Genel Kurul toplantısı 24 Kasım 2017 Cuma günü kendi hizmet binasında yapıldı.
Genel Sekreter Ahmet GÖRGÜLÜ tarafından açılışı yapılan toplantının divan başkanlığına Mehmet Hanefi ÖKSÜZ, yazman üyeliklerine ise Ahmet Duran BALSUYU ile Abdulkadir KURTUL getirildiler.

Yönetim ve Denetim kurullarının ibra edilmesinden sonra seçimlere geçildi. Seçim sonucunda aşağıda isimleri yazılı üyeler dernek kurullarında göreve seçildiler.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELİĞİNE SEÇİLENLER

1- Ali ARPASATAN
2- Hacı Kamil UNCU
3- Mehmet Cihat SEZAL
4- Erol BÜYÜKDERELİ
5- Burak ARIKAN
6- Uğur TOKA
7- Mehmet ONGUN
8- Ahmet Serkan TANRIVERDİ
9- Hikmet GÜMÜŞER
10- Mikail UTLU
11- İsmail NOHUTLU

DANIŞMA KURULU ASİL ÜYELİĞİNE SEÇİLENLER

1- Mehmet ARİFİOĞLU
2- Ashabil TANRIVERDİ
3- Alişan ARIKAN
4- Mahmut ARIKAN
5- Atilla KANBUR

DANIŞMA KURULU DOĞAL ÜYELERİ

1- Ahmet Duran BALSUYU
2- Mehmet Hanefi ÖKSÜZ
3- Abdulkadir KURTUL
4- Ahmet Kamil ŞİRİKÇİ

DENETLEME KURULU ASİL ÜYELİĞİNE SEÇİLENLER

1- Salim ZABUN
2- Mehmet Hanefi KÜÇÜK
3- İsmail BİLDİRİCİ

DİSİPLİN KURULU ASİL ÜYELİĞİNE SEÇİLENLER

1- Ali Ayhan DEMİR
2- Kubilay DOĞAN
3- Sami KERVANCIOĞLU


Genel kurul sonrası teşekkür konuşması yapan KASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali ARPASATAN “Saygıdeğer Divan, KASİAD'ımızın Kıymetli Başkanları, Değerli Üyeler,
11. Genel Kurulumuza Hepiniz Hoşgeldiniz!

Sözlerime, bu kıymetli cemiyetin bir parçası olmaktan ve bir kez daha huzurunuzda bulunmaktan onur duyduğumu belirterek başlamak istiyorum.
KASİAD'ımızın bağımsız, objektif ve ilkeli duruşunun değeri bugünlerde bir kez daha net olarak anlaşılmıştır.

Yaklaşık 20 yıl önce kaderini çizdiğimiz bu kurum, bana ve yönetimime çok kıymetli bir emanettir. Devletine ve milletine yürekten bağlıdır. Başkanlığım süresince bu ülkü hep düsturumuz olmuştur ,olmayada devam edecektir.

Kıymetli Üyeler,
Ülke olarak yaklaşık 1,5 yıldır pek çok alanda olağandışı mücadele veriyoruz. Bu olağandışılık ülkemizde istikrarı ve güven ortamını olumsuz etkilemektedir. Bu durum ise beraberinde verimsiz bir süreci getirmektedir. Bu süreçten en çok nasibini alan kurumlar ise sivil toplum örgütleridir.
KASİAD olarak bu verimsiz ve gündem dışı sürecin farkındayız.

Bu minvalde, yeni dönemde daha aktif olmayı ve özellikle üyelerimize yönelik etkinlikleri artırmayı planlıyoruz. Yeni dönemin parolası, "insana dokunmak" olacaktır.
Yani, üyelerimizle birlik ve beraberlik kültürünü pekiştirmek önceliğimiz olacaktır.
Ayrıca, Paylaşmayı, istişareyi ve kitlesel değer yaratmayı oldukça önemsiyoruz.

Bu doğrultuda,
Akademik camia, bürokrasi, siyaset, sivil toplum gibi diğer paydaşlarımızla yoğun bir diplomasi içinde olmayı planlıyoruz.

Faaliyetlerimizi en geniş katılım ve etki ile gerçekleştirmenin öneminin farkındayız.
Bu noktada sizlerin desteğine ve katılımlarınıza her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyoruz.

Değerli Üyeler,
Başkanlığım sürecinde, şehrimiz açısından en önemli eksikliğin lobicilik faaliyetleri olduğuna tanık oldum. İnsanlık tarihine baktığınızda ekonomi ve siyasetin birbirinden ayrılmaz bir bütün olduğunu görürsünüz. Yani sadece ekonomi alanında olalım, siyaseti başkaları yapsın diyemezsiniz.
İstihdam yaratan, katma değer üreten, kazandığını paylaşan insanların çoğunlukta olduğu siyasi yapılarda; ırk ve inanç siyaseti değil, vizyon, proje ve iş üretilir.

Kıymetli üyeler,
Son yıllarda tüm Türkiye'de olduğu gibi şehrimizde de makine ve teçhizat yatırımları azalmıştır. Bunun sonucunda doğal olarak işsizlik yükselmiştir. İşsizliğin panzehiri yatırımdır. Yatırım ikliminin düzelmesi içinde sadece teşvikler yetmemektedir. Eğitim ve hukuk sisteminin kalitesinin yükselmesi şarttır. İnşallah siyasi karar alıcılar bu gerçeği göz ardı etmezler.

En büyük teşvik ise bölgemize barışın gelmesidir çünkü barışın hüküm sürdüğü coğrafyalarda, ticaretin yüzde altmışı komşu ülkelerle yapılmaktadır. Savaş kolay, barış zordur. Umarım bu gerçeği bölgemizdeki kardeşlerimiz bir gün tam olarak idrak edeceklerdir.

Teşvik sistemi, emek yoğun işleri Doğu ve Güneydoğu illerine vermiştir. Bu şartlarda; modernizasyon teşvikleriyle mevcut tesislerimizde teknolojiyi zinde tutarken, yeni yatırımlarda farklı alanlara ve otomasyona önem vermeliyiz.

Sözlerimi bitirmeden önce,
Geçtiğimiz dört yıl boyunca birlikte çalışmaktan gurur duyduğum yönetim, istişare, denetleme, disiplin kurulu üyelerimize ve genel sekreterime şükranlarımı sunuyorum.

Yeni yönetimde ilk kez görev alacak kardeşlerime ise aramıza hoş geldiniz, diyorum.
Genel kurulumuza katılımınız, şahsıma ve yönetimime gösterdiğiniz teveccühten dolayı hepinize bir kez daha teşekkür eder, saygılar sunarım.” dedi.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Kuzey çevre yolumu güney çevre yolumu gerekliydi ?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK OKUNANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV
  banner693