banner904

banner903

19 Nisan 2021 Pazartesi

MİLLİ HALTERCİMİZ MELİKE GÜNAL MADALYA İLE DÖNÜYOR

MİLLETVEKİLİ KILIÇLA BÜYÜK BAŞKAN EL ELE

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç: “Nesiller boyu Osmanlının yakılışını acısını yaşayan bir milletiz. AK Parti hükümetleri ile beraber öyle bir atılım yaptı ki; atılımlarımız dünyaya örnek oldu. Dostlar bu gelişmemizden seviniyor, düşmanlarda hangi planları kuracaklarını şaşırıyorlar. Onlar şaşıra dursunlar bizler dostlarımızı daha da sevindirecek gayretler içerisindeyiz” dedi.

06 Temmuz 2018 Cuma 15:43
Bu haber 1644 kez okundu
MİLLETVEKİLİ KILIÇLA BÜYÜK BAŞKAN EL ELE
 

AK Parti Onikişubat İlçe kadın kolları, ilçe gençlik kolları ve İlçe Başkanı Fırat Görgel Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek ve AK Parti Milletvekili İmran Kılıç katıldı. Burada bir açıklama yapan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Osmanlının yıkılışı, Almanya’nın Türkiye’den seçtiği işçileri ve şu anda Türkiye’nin yeni halini aktardı. “Nesiller boyu Osmanlının yakılışını acısını yaşayan bir milletiz, gönül coğrafyamız ile beraber” diyen Kılıç: “Viyana kuşatmasında köprü başını tutmak için görevlendirilen Kırım Hanı Murat Giray, demiş ki ; ‘Şuradan bir yol vereyim de haçlı ordusuna, Osmanlı padişahı da çok oldu, bir ders alsın demiş’ o yol verilince Viyana’da bozguna uğradık. Viyana da bozguna uğramamız, bozgun bozgunları getirdi, düşmana ta Kahramanmaraş’a kadar geldi girdi. O hikayeleri bilirsiniz. Bir imparatorluk kaybettik, arkasından yokluk ve yoksulluklar yaşadık. Horlanmalar yaşadık. Kendi memleketimizde değerlerimiz horlandı. Kendi memleketimizde ekmek bulamadık.

ALMANYA’YA GİDEN TÜRKLER

60’lı yıllarda Kahramanmaraş’ın büyük meydanında bir Alman doktor ekibi ile geldi, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi, oraya bir masa kurdu. Bizim babayiğitlerimizi aynen askerlik şubesinin önünde sıraya geçer gibi, yarı belden yukarı çıplak vaziyette o Alman doktorun masasının önünde sıraya geçtiler ve muayene oldular. Ağızlarını açtılar ve gençlerimizin dişlerine baktılar, ağzında çürük dişi olanı ‘Sen bizim işimize yaramazsın’ diye döşünden iteleyip kenara bıraktılar. Ne yapıyorlardı bunlar Almanya’ya işçi alıyorlardı. Çünkü Türkiye’de ve Kahramanmaraş’ta Osmanlının yıkılışının getirmiş olduğu hezimet neticesinde ekmek bulamamıştık. Yad ellere muhtaç olmuştuk. Orada yapılan işler, hayat iaşeleriydi. Oralara da gittik gördük daha sonra. İnsanlarımızın oraya ne şartlarda gönderildiği, oralarda ne şartlarda çalıştığı ve oralarda hangi muameleler karşı karşıya kaldığını gördük. Orada ayak işlerinde çalışanlar memleketimize döndüğü zaman Almancı diye parmakla gösterilirlerdi. Onların evleri bir başkaydı. Şu ev Almancı evi derlerdi. Bu neyi gösteriyordu. Türkiye’nin düşürüldüğü acı hali gösteriyordu. Ama şu anda AK Parti hükümetleri ile beraber öyle bir atılım yaptı ki; atılımlarımız dünyaya örnek oldu. Dostlar bu gelişmemizden seviniyor, düşmanlarda hangi planları kuracaklarını şaşırıyorlar. Onlar şaşıra dursunlar bizler dostlarımızı daha da sevindirecek gayretler içerisindeyiz”

BİZ AK PARTİ AİLESİ OLARAK BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek’te şunları aktardı: “ bu ilenin büyüklüğünü de ramazan ayında yaptığımız iftar sofralarında gördük 10 bin kişiydik. Böylesine güzellikte bir ailenin içerisinde bulunan bir fert olmak bizler içinde onur verici çünkü bu aile ülkemizin geleceği için çalışıyor hem de hiçbir karşılık beklemeden çalışıyor. Şundan emin olun ki çok önemli bir eşiği atlattınız. Bu ülkeye zarar vermek isteyen hem içerde ki hem dışarda ki düşmanlarımızın hepsi birleşmişti, hepsi bu ülkenin karşısında Recep Tayyip Erdoğan’ı yıkmak için birleşmişti. Eğer bu seçimler 2. Tura kalmış olsaydı çok büyük karışıklıklar çıkartacaklardı ama bu yük milletin ve ailenin öncülüğünde oyun bozuldu. Çoklukları mukayese ederken ölçütlerinizin olması lazımdır, kıstaslarınızın olması lazımdır. Biraz somutlaştırmak gerekirse 52 kilo bir güreşçi, 52 kilo güreşçiyle güreşir. Bunu seçime çevirirsek bizi 3 bin, 5 bin nüfuslu bir ilçeyle mukayese etmemeniz lazım. 420 bin nüfuslu bir ilçeyi 5 bin nüfuslu bir ilçeyle mukayese ederseniz bu ölçü yanlış olur. Biz, sizlerin o büyük gayretiyle 400 ila 450 bin nüfuslu ilçelerin içerisinde, hem milletvekili seçimlerinde hem de ONİKİŞUBAT BİRİNCİ OLDU Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Onikişubat belediyemiz 1. Oldu Allah’a şükür. Bu sonucun alınmasında mahalle başkanlarımızın, kadın kollarımızın, gençlik kollarımızın, teşkilatımızın ilçe meclis üyelerimizin, hepinizin çok büyük emeği var. Siyaset işi zor bir iş evinizi barkınızı bırakacaksınız, çoluğunuzu çocuğunu bırakacaksınız, koşacaksınız, koşacaksınız. Son 4 senede 4-5 defa seçim oldu hiç durmak yok devamlı gayret ettik ama bunların sonucunda devamlı muzaffer olduk, kaybetmedik. Bundan sonra da kaybetmeyeceğiz. Mahalle başkanlarımız buradayken ifade edelim, önümüzde bir mahalli seçimler var bize sıkıntı getirecek bir takım şeyler olur oralarda. Mahallelerimiz de çok sayıda muhtar adayı olacak, o çok sayıda olan muhtar adayları birbirleriyle rekabet edecek ve o rekabetlerde biri bir tarafa giderse diğeri başka tarafa gider ve bundan bizim partimiz zarar görür. Muhtarlıkla belediye seçimlerini ayıracağız. Muhtarlıkta bir rekabet olacak ama parti ayrı, parti içerisinde bir bütün olmamız lazım her zaman. BELEDİYE SEÇİMLERİ 30

Martta yapılacak olan belediye seçimleri için, muhtarlık seçimlerini belediye seçimlerine olumsuz yansıtmamak lazım. Rekabet edelim ama belediye noktasında bütünleşelim. Bu ülkede bizim kaybedeceğimiz her puan aleyhimize kampanya şeklinde yüklenilmesine vesile olacaktır. Kayba tahammülümüz yok. Cumhuriyet tarihinde yapılmayan çok ciddi hizmetler yaptık. Bugün köylerimiz ve şehirlerimiz arasında neredeyse fark kalmadı. Bir belediye 4 senede 65 tane kültür evi yapar mı? Bizim en büyük ihtiyacımız eğitim, eğer genç nesli arkamıza alamazsak gelecekte bu ülkeyi yönetecek insanları kazanamazsak, onları bizim idealimize, misyonumuza getiremezsek geleceğimiz iyi olmayacaktır. Biz bu yüzden 6 tane belde de imam hatip okulu yaptık yurtlarıyla beraber. Kahramanmaraş bilgi ile buluşuyor projemizde 1.5 milyon gencimize ulaştık. Her okul başlangıcında öğrencilerimize 12 ila 15 bin arasında kırtasiye çantaları dağıttık ama bunlar yetmez çocuklarımıza manevi dünyayı da yüklememiz lazım. Sanayide ki çıraklarımıza her sene 2 bin 500’e yakın bot aldık, kaban aldık sizleri üşütmeyeceğiz diyerek ama bunlar yetmez. Bu işin maddi tarafıyla bir yere varmamız mümkün değil, bu işin bir de manevi dünyası olması lazım. O çocuklara, özellikle de sanayide ki çıraklara düzgün esnaf olmayı, dürüst olmayı ahilik adabında öğretmemiz lazım. İşte o zaman bu çocuklar haftalıklarını aldıkları zaman yanlış yollara gitmeyeceklelerdir.

EĞİTİM ÇOK ÖNEMLİ

Bunun için başta eğitim diyoruz, bu eğitim ile yeni bir nesil arkamızdan bizi taşıyacak. Onların kaliteleri donanımları dünya görüşleri çok daha mükemmel olacak. Bu bağlamda yapacağımız çalışmalar, fiziki çalışmaların her zaman önünde olması lazım. Yolu yaparsınız, parkı yaparsınız her şeyi yaparsınız ama bütün bunları iyi konuma getirecek olan insandır. Dünyanın en iyi sistemini getirebilirsiniz ama onu yönetecek insanınız yoksa hiçbir anlam ifade etmez. Bu ülkeyi yönetecek manevi dünyası zengin, ülkesine, milletine bağlı çok iyi bir nesil getirmemiş lazım arkadan. O nokta da hep beraber gayret edeceğiz. Böyle güzellikler bir araya geliyor. Bunu başka bir yerde bulamazsınız. Bu kadar güzelliği bir yerde bulamazsınız. Bu kadar gönül dostlarını, aralarında gönül köprüsü olanları bir araya getirmeniz mümkün değil. Bizi bir araya getiren o ideal ve misyondur. O ideal ve misyona hep beraber sahip çıkmaya devam edeceğiz. Onikişubat belediyesi olarak teşkilatlarımızın her zaman yanındayız. Ne yapabilirsek? Bu teşkilatlar olmadan bir yere varmanız mümkün değil. Bunların bilincindeyiz. Belediye meclis üyeleri ile beraber, el ele vereceğiz, Kahramanmaraş’ı daha güzel bugün yaptığımız gibi daha yaşanabilir, insanların mutlu olarak yaşayabileceği bir atmosfere taşıyacağız”

TÜRKİYE’Yİ ÇAĞ ATLATTIK AK

 Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel’de Türkiye’nin çağ atladığını belirterek şunları dile getirdi: “Belediye başkanlarımız 4 yıl içerisinde 80-90 yıllık hizmetleri geride bıraktılar. Milletvekillerimiz de aynı şekilde, Kahramanmaraş’a yapılan hizmetler açısından, bugüne kadar Cumhuriyet tarihinde yapılan hizmetlerin 26 yıl içerisinde kat be kat fazlasını yaptılar. Biz şuna inanıyoruz, geçirmiş olduğumuz sistemle ve Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemiyle yani diğer adıyla başkanlık sistemiyle bugüne kadar kendi yaptıklarımızın bile çok kısa bir süre içerisinde kat be kat fazlasını yapacağız. Bundan sonra bize düşen daha çok çalışmak, vatandaşlarımızla daha fazla iç içe olmak, onların isteklerine daha fazla karşılık verebilmek, sorunlarını daha fazla dinleyebilmek. Teşkilat olarak üzerimize düşen budur ve bunları da yapacağımızdan hiç şüphem yok. Bu zamana kadar çalışmalarda emeği geçen gençlik kolları ve kadın kollarındaki arkadaşlarımıza ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Kadın kollarımız çok özverili bir çalışma sergiledi bugüne kadar, biz onlara olan hayranlığımızı her defasında dile getiriyoruz. Gece yarılarına kadar evlerindeki evlatlarından aldıkları zamanı, eşlerinden aldıkları zamanı bizlere harcıyorlar onlara olan minnetlerimizi bir kez aha ifade etmek istiyorum. Onikişubat gençlik kolları bu seçim döneminde çok müthiş bir çalışma sergiledi, marifet iltifata tabidir ben kendilerinden teşkilat olarak çok memnun kaldım onlara da ayrıyeten teşekkür ediyorum. Artık bir toplantı yaptığımızda mekânlara sığmayacak kadar büyük bir aileyiz”

marasmedyamerkezi.com

 kahramanmarasspor.com

maraşhaberler.com

  özürdilerim.com

sütçüimam.com

 dulkadiroğlu.com

 fatiherkoç.com

 onikişubat.com

46haber.com 

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Kuzey çevre yolumu güney çevre yolumu gerekliydi ?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  ARŞİV
  banner693